Profesioni i dytë i “Azmiut” jashtë serialit

0

Kështu duket në jetën reale “Azmiu” Aktori i njohur turk, Burak Tamdoğan u bë i njohur për publikun shqiptar me rolin e “Azmiut” te një ndër serialet më të shikuara aktualisht, “Mos ma lësho dorën”.

Aktori ka studiuar në Departamentin e Psikologjisë dhe Departamentin e Teatrit të Universitetit të Ankarasë. 48-vjeçari i cili shquhet si njëri ndër aktorët më të njohur të teatrove, luajti në teatrot e qytetit për disa vite.

Pas teatrove, ai iu përkushtua tërësisht serialeve, duke u bërë njëri ndër aktorët më të njohur në Turqi. Përveç aktrimit, Buraku në jetën reale është edhe fotograf. Më poshtë mund t’i shihni disa nga fotografitë e realizuara nga ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here